
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Bits | 16 |
| Sampling Rate | 250 ksps |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Reference Type | External, Internal |
| Number of Inputs | 1 |
| Core Architecture(core/core processor) | SAR |
| Configuration | S/H-ADC |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Input Type | Single Ended |
| Interface Type(Data Interface) | Parallel |
| Analog Supply Voltage | 5 V |
| Max Digital Supply Voltage | 5 V |
Stock: 42
Distributors
pcbx
Unit Price$43.19135
Ext.Price$43.19135
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $43.19135 | $43.19135 |
| 10 | $35.79288 | $357.92880 |
| 25 | $34.30902 | $857.72550 |
| 50 | $32.88667 | $1644.33350 |
| 100 | $31.52315 | $3152.31500 |
